| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti scapa de burta dupa sarcina?

8 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca alaptezi, nu prea poti sa faci sport. Incearca sa porti un brau sau un chilot cu talie inalta ori ciorapi medicinali. Sedintele de electrostimulare iti vor tonifia muschii si vei scapa de burtica.

| annda a răspuns:

Prin exercitii fizice si sa te ajute sa nu ramana un aspect urat poti utiliza folia de plastic cea pe care o folosesti la bucatarie. Iti infasori abdomenul cu ea si te apuci de sport si nu o sa-ti vina sa crezi ce rezultate o sa ai!

| JackieSue a răspuns:

Sport, dieta, dar nu-ti recomand sa te apuci de slabit imediat, ca are si copilu` nevoie de hrana, dupa perioada de alaltare poti sa te apuci de slabit.

by Lo

| just4fun_8801 a răspuns:

Sport, dieta, exercitii pentru toti muschii (incearca abdomenele in plan declinat si cateva exercitii pentru muschii mari gen cvadriceps, marele dorsal, dreptii abdominali, bicepsul femural, umeri si triceps) o sa vezi ca aceste exercitii o sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Multe abdomene pentru tonifierea masei musculare abdominale.
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutia cea mai eficienta este masajul dar si un set complex de exercitii fizice, specifice problemei tale.Mergi la o sala de fitness si intreaba un antrenor, el este in masura sa iti recomande tipul de exercitii. Poarta o burtiera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o matusa care a nascut acum 5 luni, si care la un timp dupa nastere ( 3-4 luni ) a inceput o dieta, sport ( nu in exces ). Poate asa vei slabi...

| autoside a răspuns:

Metode care fac minuni gasesti pe www.sfaturi-mamici.ro