| oannna3 a întrebat:

Cum poti scapa de cicatricile rezultate in urma cosurilor? Dar de punctele negre, in special cele din zona ta?

Răspuns Câştigător
| pixie17 a răspuns:

Cicatricile de orice fel se trateaza cu crema de galbenele (nu e mai mult de 3.5 lei un tub la farmacie).Iti dai dimineata si seara pe zona afectata si lasi sa actioneze.Iar pentru punctele negre poti sa faci acest amestec http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE. Un plic de gelatina e 1 leu, iar lapte cred ca ai. Sper sa te ajute!

3 răspunsuri:
| RoxanaStan00 a răspuns:

Eu de la puncte negre am ramas cu multe cicatrici, ca niste gauri. Am fost pe la medic si am inceput sa folosesc un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Rezultate au fost foarte bune, chiar iti recomand sa cauti produsul. Pupici

| Nero_1949 a răspuns:

Operatii laser, botux, depinde de caz. din pacate toate sunt scupe si temporare. Ceva definitiv si tot scump este transplantul de tesut. In oricecaz toate se fac iarna doarece vara ultravioletele sunt mai puternice si suprafata nou construita sau trata s-ar putea sa se pigmenteze mai puternic si sa devina inestetic. Totusi iti recomand un dermatolog care dupa caz poate sa iti indice o crema care face epiderma mai elastica sau iti spune indicatiile corecte pentru cele enumerate mai sus.
Multa sanatate!

| Nero_1949 a răspuns:

P.S. Punctele negre? Creme cu particule abrazive, masca de fata, deschiderea si curatarea porilor(fierbi apa, stingi focul, te apleci peste oala cu apa si pui un prosop peste cap in asa fel sa formezi un horn iar aburii sa se propage pe tenul tau, apoi iti freci fata cu apa calda si bicarbonat de sodiu. Atentie trebuie sa ai grija de igiena, si sa te speli bine pe fata si pe maini cu sapun inainte, iar dupa sa nu aplici solutii chimice, in ambele cazuri risti sa te expui infectiilor). SAU. faci un drum la cosmetica... 60-100 lei sedinta, si se rezolva. atentie sa gasesti un salon de unde sa nu te molipsesti cu infectii si bacterii, iar ustensilele, carpele, vata. sa fie sterile si desfacute din pungi speciale in fata ta.
Bafta