| Mamamia92mamamia a întrebat:

Cum sa devin mai scunda? adica sunt prea inaltacryingpentru varsta mea si toti isi bat jocsad

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| meduzza a răspuns:

Nu ai cum sa devi mai scunda decat sa creezi senzatia ca esti mai scunda. de exp poarta numai adidasi sau balerini, pantaloni cu turul lasat, bluze nu foarte lungitongue si stai linistita ca in cativa ani o sa fi fericita ca esti inalta multi isi doresc sa fie si nu pot tongue

| tay2012 a răspuns:

Ia mai baga-i in masa! copii tampiti!
Nu ai cum sa devi mai scunda pentru ca oasele au crescut deja! cat de inalta esti?
eu am 13 ani si 1, 66. So what!
Tu mai pune la suflet ce zic toti retardatii mintal.

| AddaSunnii a răspuns (pentru tay2012):

Și mă-sa are cratimă. Sunt de acord, dar cred că poți să fi mai scundă. Încearcă să faci sporturi în care trebuie să sari mult..sau..sari coarda, joacă elastic..sau mai bine, întreabă un medic..deși, persoanele înalte sunt frumoase. poate ești prea slabă și de aia e așa evidentă înălțimea ta..mai pune ceva pe tine happy

| tay2012 a răspuns (pentru AddaSunnii):

Mdea, eram prea nervoasa, dar nu poti deveni mai scunda! oasele s-au dezoltat deja! ea a spus ca vrea sa fie mai scunda dar e imposibil

| AleWhatever a răspuns (pentru tay2012):

Nici nu esti asa de inalta. Eu am 12 ani si am 1.72._.

| dianainsta01 a răspuns (pentru AleWhatever):

Fiecare are perioade diferite de crestere.Adica, daca acum esti inalta, probabil ca nu o sa mai cresti asa mult, de exemplu eu in clasele 1-4 eram printre cei mai scunzi, insa acum 2 ani am crescut nebun de repede, iar de anul trecut nu am crescut deleoc. Aaaa, si depinde de parinti, cat sunt siei de inaltihappy Eu am 12 ani si am 1, 65... crying((

| Alii_Alina_1978 a răspuns (pentru tay2012):

Cică 1.66.
Sunt fete de 13 ani care au 1.69

| marialimba a răspuns (pentru AleWhatever):

Am 15 si am 1, 67 laughing))))

| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a răspuns:

Dai naiba de copii prosti.Cred ca le e ciuda ca esti mai inalta decat ei si de asta isi bat joc.Credema eu am 11 ani si am 1.59.Sa stii ca multi isi doresc sa fie inalti dar nu sunt.Mai bine sa fii inalta decat scunda.Tresa fii mandra ca esti inalta. Sper ca te-am ajutat

| Diannee14 a răspuns:

Serios? Si eu aveam complexe acum un an legate de înălțimea mea. Precizez ca am 1, 78. Si crede-ma ca pentru mine e perfect. Nu mi-aș dori nici de cum sa fiu mai scundă. Știi cum se zice: Lumea văzută de sus este mai frumoasa! Trebuie să înveți sa te iubești așa cum esti! Multe ar da să aibă înălțimea ta! Si sa știi ca fetele inalte sunt considerate cele mai atrăgătoare. Fii feminină și drăguță!

| bianca1319 a răspuns:

Hey sunt in aceeasi situatie ca si tine. si de mine rede lumea ca sunt inalta dar crede-ma nu-i baga in sema. treci pese daca o sa ii ignori asta o sa-i doara cel mai tarebig grin

| Marriieee a răspuns:

Nu ai cum sa fii mai scunda. Eu am 1.58 si am 13 ani! FUCKKKK! Vreau sa fiu mai inalta ca sa ma fac model dar din pacate nu se poate. Nu ii asculta pe restul. Fetele frumoase sunt inalte. In locul tau as fi mandra!

| magicdreams96 a răspuns:

Hm....stii si eu am aceiasi problema, dar nu imi pasa, o fata frumoasa e o fata inalta, nu lua inaltimea ta ca pe ceva rau ci ca pe un dar si cu acest dar o sa fii respectata in viata, nu zic ce fetele scunde nu sunt respectate dar e altceva cand esti inalta.Nu mai asculta parerile celor din jur, gandeste-te la fotomodele sunt tratate ca niste zeite, asa trebuie sa fii si tu..pe pup

| BooBearStyles a răspuns:

Nu ai cum sa devii mai scunda, dar nu te supara pentru ce spun ceilelti copii. nu ai vazut la televizor ca toate Top-Modelele sunt fooarte inalte? plus ca doar pentru ca esti inalta nu inseamna ca nu esti frumoasa, exact cum a spus si magicdreams96 si multi altii