| Giulii a întrebat:

Cum sa devin putin mai frumoasa? Am parul saten deschis,ochii albastrii, am un ten perfect si totusi nu sunt chiar draguta...Ce sa fac? Dau fundita aceluia care imi va da sfaturi cat mai bune(vreau sa ramn naturala)

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

In primul rand curatenia inseamna sanatate si sanatatea inseamna frumusete, asa ca sa nu neglijeze aceste aspect.
In al doilea rand incearca sa fii cat mai ingrijita, sa nu iesi niciodata din casa cu parul nepieptanat (sau murdar), unghiile nefacute. In fiecare seara sa te demachiezi si sa te dai cu crema pe fata si dupa fiecare dus pe corp.
Si in ultimul rand trebuie sa iti scoti in evident calitatiile si sa iti ascunzi defectele (toti avem) prin machiaj, imbracaminte si coafura. Experimenteza, vezi ce te avantajeaza. Daca ai ochi frumos, da-te cu creion si rimel ca sa pui accentul pe ei si buzele lasa-le naturale. Daca ti se pare ca ai un nas mare, invata de pe internet cu sa il faci sa para mai mic folosind machiajul. Apeleaza si la accesorii, cercei, lantisoare, bratari, toata ajuta o fata sa para mai draguta, dar sa nu exagerezi cu ele.

6 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Cumpara-ti un creier.

| LARAaungeoudemon a răspuns:

Incearca sa iti pensezi sprancenele in asa fel incat sa iti dea un "aer" mai glamour mai dragut incear ca sa te dai cu blush in obraji daca ai un ten perfect si un luciu nud sau chiar un ruj nud-roz-coral. si incear ca sa iti faci bucle lejere la parhappy plus un lantisor dragut

| LARAaungeoudemon a răspuns:

Incearca sa te pensezi astelf incat sa ai o privire dulce dar si obraznica in acelasi timp>da-te cu blush nu strica nimanui si este natural incearca si un fard de pleoape crem si un ruj luciu roz-coral doar putin.la par fa-ti niste bucle lejere naturale.plus un lantisor ca accesoriu

| Lightning1997 a răspuns:

Frumusetea este trecatoare, sanatatea si intelepciunea sunt de aur.

| Pimpux a răspuns:

Sa vorbesti cu un plastician

| joeyficat a răspuns:

Lasa frumusetea, incearca sa devii putin mai inteligenta, iti garantez ca te va ajuta.