| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac buclele cu placa.nu imi dati tutoriale pentru ca nu imi iasa! daca ati putea sa imi explicati. multumesc.

6 răspunsuri:
| Kessux a răspuns:

Foloseste solutii, sampoane de indreptat parul.Si ca sa stea din ce in ce mai drept fa-te cu placa in fiecare zi(chiar daca nu ai parul umed). Sper ca te-am ajutat! happy

| anndra56 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=aaHe7VBKCnw
Sper ca ti-am fost de ajutor pentru. ca explica foarte bine in acest tutorial si eu am reusit uitandu'ma la acest tutorial:*BAFTA! Altfel nu am cum sa iti explic:*

| Zahar a răspuns:

Buna! E foarte simplu de facut bucle cu placa.Mie-mi ies foarte bine, desi e cam greu de explicat.Totusi,am sa incerc sa fiu destul de clara.
Iei suvita cu suvita si nu dai cu peria prin ea inainte(ca se strica, nu iese asa bine), pui placa pe ea ca si cum ai vrea sa iti intinzi parul dar intorci placa astfel incat sa faci din suvita de par un unghi de 90 de grade(nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun, e cam complicat sa-ti explic). Sper ca te-am ajutat.

| andreiuuutza a răspuns:

Cu placa? Nu,cu ondulatorul, placa incinge prea repede si ti-ar arde parul, plus ca e prea groasa pentru ca sa faci bucle cu ea.Cu ondulatorul, ala rotund faci bucle, sau cel putin dupa cate stiu eu.