| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Cum sa fac sa am parul drept fara sa folosesc placa? Help me! Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Cu samponul Nivea pentru par drept. Eu evit sa-l folosesc pentru ca mi-l indreapta foarte bine, dar daca pe parcursul saptamanii vreau sa-l ondulez sau sa-i fac o schimbare, nu pot, dureaza 2-3 ore si-apoi se indreapta iarasi big grin.

| Summerdream_Ade_1998 a răspuns (pentru Emeraude):

Imi poti da si mie un link sau ceva sa vad cum arata? chiar as vrea sa am si eu parul drept fara sa il mai fac cu placa happy. blushing

12 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu am părul ondulat din fire şi încerc mereu să-l fac să stea cât mai drept. În acest sens folosesc uscătorul de păr, placa de îndrepatat, peria şi ceva gel de păr. Am mai încercat în trecut şi o cremă de îndreptat părul de la L, OREAL dar nu am fost mulţumită de rezultat. Problema e că totuşi nu reuşesc să-mi fac părul să stea cum vreau eu iar la saloanele de coafură nu îmi permit să merg foarte des ( acolo iese super ). Am mai auzit de o metodă ce constă în aşezarea unui prosop pe păr şi apoi aplicarea fierului de călcat, deşi metoda mi se pare cam barbară şi nu vreau să risc.

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Ti-l indrepti dupa ce faci baie, cand parul e inca ud cu o perie circulara mare si cu feonul insa nu va iesi la fel de bine ca atunci cand te indrepti cu placa.

:*

| Ana-Maria94 a răspuns:

Cu peria rotunda, este cel mai bine si iese mai intins decat cu placa.incearca dupa ce l-ai spalt si in timp ce il usuci cu feonu fa-l cu peria.bafta

| Aurelia_6050 a răspuns:

Exista un sampon - SunSilk drept si matasos. Daca il folosesti parul tau va fi mai drept (dar nu chiar drept ca atunci cand il indrepti cu placa). Informeaza-te aici, daca vrei sa il cumperi: http://www.sunsilk.ro/gama_produse.php?anc=drept

| anonul a răspuns:

Gel

| pinkgirl_8408 a răspuns:

Se poate si cu peria rotundawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ma spal pe cap, primele 2 zile nu imi pot aseza parul in niciun fel deoarece arata ca si cand as fi bagat degetele in priza...si nu am parul cret; nu stiu ce sa ii mai faccrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cea cu ideea cu sampunul nivea pentru par drept crede-ma il folosesc de 2 ani fara efect te sfatuiesc sa dai cu apa pe maini sa dai pe par dupa aceea dai cu piptanulbig grin crede-ma merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il indrepti permanent! Eu am incercat si e super, 6 luni nu mai ai nevoie de placa si nici nu iti strica parul, ba dimpotriva. Incearca indreptarea permanenta Bio Ionic. Gasesti detalii pe www.bioionic.ro sau pe www.salonorganic.ro

| mimi_8903 a răspuns:

Foloseste dupa ce te speli perie de indreptat parul si feonul pentru a-l face asa cum vrei tu. Sau gasesti la orce magazin de costetice creme de indreptat parul SUCCES