| Litera_8533 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu frumoasa? Mi se pare ca sunt mult prea urata fata de alte fete. Astept sfaturi! Dau fundita!kiss (Stima scazuta de sine e posibil sa fie cauzata si din cauza faptului ca am crescut intr-un mediu familiar nu prea prielnic? Stau la tara, parintii se certau mai tot timpul, tata ne spune ca suntem inutili, ne loveste ba chiar etc)

6 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Nu spune ca esti urata! Fiecare din noi are ceva frumos.
Pai incearca sa te machiezi, sa fi curata sa te imbraci frumos( cu bun gust).
Nu mai te desconsidera! Fiecare are defectele lui dar si frumusetile lui. Nimeni nu-i perfect:*

| hummer24 a răspuns:

Nu cred ca esti urata cred ca ti se pare, pune o poza sa ne dam cu parareawinking e cea mai buna idee

| Jane a răspuns:

Buna! Frumusetea vine din interior. Nu te mai compara intr-una cu altele, pentru ca toti suntem diferiti, ar fi aiurea sa fim toti perfect, nu-i asa? Sunt sigura ca esti frumoasa in felul tau. Cel mai important este ca tu sa CREZI despre tine ca esti frumoasa si ceilalti te vor percepe la fel. Imi pare rau pentru situatia prin care treci, dar trebuie sa fii puternica si optimista. Totul va fi bine. Sper ca te-am ajutat!

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Nu trebuie sa te compari cu celelalte fete! Faci o greseala. Toti suntem frumosi, intr-un fel sau altul. Multe fete frumoase, vazandu-si prietenele mai dragute decat ele, cred ca sunt urate. Nu este adevarat. Trebuie sa vezi partile frumoase din tine!

| emi_8585 a răspuns:

Intotdeauna or sa existe fete mai frumoase ca tine, dar si mai urate.ca sa te simti mai frumoasa trebuie sa te pretuiesti mai mult, imbracate cu bun gust cat mai simplu nu te impopotana cu tot felul de sclipiciuri si paiete. machiaate cat mai natural si nu incerca sa iti ascunzi micile defecte.mai bine iti evidentiezi o calitate decat sa ascunzi un defect pentru ca uneori micile defecte ne fac speciali:*ai incredere in tine simtete frumoasa si asa or sa te vada si cei din jur!

| Pufi1999 a răspuns:

Fii naturala, imbraca-te cat de bine poti. Important e sa fii curata. Ai putea sa iti cumperi o crema de fata, una de maini si un luciu de buze. Nu ar costa prea mult.

IMI PARE RAU DE SITUATIA TA.