| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca parul mai lung mai repede?(in 3 saptamana)Funda pentru masti de par si sfaturi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele mai bune idei pentru a avea un par cat mai lung rapid? Nimic mai simplu!
-foloseste uleiuri! De ex. Uleiul de ricin!

Uleiul de ricin e recomandat atat pentru cresterea frumoasa a parului, cat si pentru regenerarea lui.
Amesteci 3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, doua linguri de miere si un gabenus de ou (ai grija sa aiba consistenta maionezei). Maseaza bine scalpul (dupa ce ai spalat parul si acesta e inca umed) cu amestecul si stai cu capul invelit intr-un prosop vreo 2-3 ore, dupa care te clatesti cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de la o lamaie. Aplica masca odata la doua saptamani.

-Incepe prin a bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf. Va stimula cresterea parului. Deconctul din radacina de brusture este de asemenea util, se aplica dupa spalare, masand bine scalpul. Daca nu iti place cum miroase inlocuieste-l cu ulei de nuca de cocos. Lasa-l sa se absoarba in pielea capului si ajuta-l folosind un prosop cald pe care sa il tii pe cap cel putin o ora

-Iti poti face si un amestec de ou cu ulei de ricin. Aceasta masca este foarte eficienta, mai ales cand o lasi sa actioneze aproximativ 40 de minute. Ajuta la cresterea parului si la indesirea lui

-Foloseste creme si pastile din farmacia "Plafar"winking

Daca nimic si nimic nu da roade (cea ce nu cred ca e posibil laughing ) Incearca sa iti pui extensii.Sunt un pic dureroase insa dau un aspect deosebit parului "se poarta " precum firele naturalewinking big grin

Bye :*winking Succes in astea 3 saptaman big grin

6 răspunsuri:
| ElenaErika a răspuns:

Daca ai varfurile are ar trebui sa le tai si un mod de ati creste parul mai repede este sa te spel mai des pe par. desi risti sa racesti. mie de la apa imi creste foarte mult parul'

| Skylerx a răspuns:

Eu nu am chestii cu masti de par si sfaturi inutile ci doar un sfat bun pe care il poate urma toata familia: uleiul de masline. Inainte sa faci baie sa te dai cu el pe par si apoi sa te speli. Funda?

| CristinaKti a răspuns:

Www.faunusplant.ro gasesti aici produse naturale pentru cresterea parului nu stiu in cat timp creste parul dar stiu ca sunt cele mai bune :*

| alexandranegrila a răspuns:

E bun uleiul de ricin.dar nu folosit in exces.cam o data la 2 saptamani.tongue

| Deny1333 a răspuns:

O dată la 2 luni taie-ţi vârfurile, dă-te cu ulei de ricin şi când faci baie, masează-ţi scalpul. Şi să te speli o dată la 2-3 zile măcar, dacă nu poţi zilnic.

| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.