| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai am calcaiele atat de aspre?

8 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Buna, exista pietre speciala care in timp ce te speli trebuie sa te freci cu ele pe calcaie le curata si le ace si fine.winking
Succes!
Pa, pa

| vio a răspuns:

Si dupa ce te freci cu piatra sint creme emoliente de calcaie...

mlm
| mlm a răspuns:

Bai caldute, piatra ponce si crema de galbenele, acesta este cel mai bun remediu.Bafta multa.

| simina_1942 a răspuns:

Te dai cu o crema de la avon e ffffffff buna sau iei vitamina e

| ambutisare a răspuns:

La fiecare baie foloseste o perie abraziva.

| mirajevents a răspuns:

In baie iti freci calcaiele cu piatra ponce si dupa baie aplici o crema hidratanta.Sa nu folosesti lama sau briciul!

daniela
| daniela a răspuns:

Hidrateaza-le in fiecare seara cu o crema de calcaie (merge si una de maini)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc o crema care se cheama Keritogen. Exista la farmaciile naturiste si e singura care are cat de cat efect.
Daca-ti iei asa ceva sa citesti cu atentie intructiunile de folosire.