| CatelusiiSarPeSaltele a întrebat:

Cum sa fac sa slabesc repede? Dau fundabig grin(Sunt fata)

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Renunta la dulciuri si paine. Micul dejun e obligatoriu. Nu mai manca nimic dupa 8 seara. Mananca mai ales fructe, legume, supa, carne de pui la gratar, ou, cas, iaurt. De exemplu: dimineata ora 9: ou fiert, 2 felii de cas si o rosie; pranz ora 2: supa de legume; ora 5: un mar; seara ora 8: carne de pui la gratar si o rosie. Stiu ca se zice ca e eficient sa mananci seara doar salata (cand esti la dieta) dar te asigur ca toata seara si toata noaptea ti-ar fi foame si nu e deloc o senzatie placuta. Asa ca mananca normal si seara, mai important e sa ai mese fixe, sa nu manaci seara tarziu si sa nu mananci...mai ales dulciuri! Mai bine mananca o prajitura facuta in casa decat porcarii cumparate care au tot felul de substante. Iti zic ca asta mi-a fost mie cel mai greu: sa renunt la dulciuri si la paine. Odata ce am reusit asta si am facut si sport aproape zilnic din ce in ce mai mult si nu-ti imagina ca am facut 7 ore pe zi. Nu, am inceput sa fac doar 20 de minute pe zi si in cateva luni am ajuns sa fac 2 ore pe zi. In cateva luni doar cu regulile astea am slabit peste 10 kg, nici eu nu ma mai recunosteam. Acum mai mananc si dulciuri si paine dar cam o data pe saptamana si fac sport cam o ora pe zi ca sa ma mentin. Nu te astepta sa poti sa reusesti din prima sa renunti la toate obiceiurile proaste. Asa am crezut eu si m-am inselat. Am reusit dupa multe incercari si pe mine m-a m-ai ajutat si atunci cand mi-am scris ce sa fac a doua zi. Adica tu de exemplu ai putea sa-ti scrii pe o foaie ce ai de gand sa mananci maine si ce sport ai de gand sa faci maine si a doua zi sa iti amintesti ce intelegere ai facut cu tine si s-o respecti pana iti devine un obicei si apoi va fi totul simplu. Rezultatele apar in timp, nu te mai gandi la rezultate, ci gandeste-te ce faci acum pentru schimbare.

16 răspunsuri:
| Cataaa1 a răspuns:

Elimina painea din alimentatia zilnica si sa nu mananci intre mese ( dulciuri, chipsuri etc) sa ai trei mese (micul dejun, masa de amiaza si cina) si dupa ora 6 maxim 7 sa nu mananci pentru ca stomacul digera in 4 ore si ce nu a digerat se depune :-d succes

| Dydy112 a răspuns:

Poti dansa in fiecare seara, dupa ora 8 nu mai manaci decat fructe sau batoane de cereale, dimineata cereale ibntegrale, abdomene dimineata.

| zuza1997 a răspuns:

Buna. nu manca chipsuri, dulciuri si fa mai mult sport. decii poti sa manancii de cate ori vrei pe zi, da niciodata sa nu mananci sa fi satul. deci mananci mai putin... funda?

| Magduttza a răspuns:

Sa faci sport. program exact. big grin

| ValentinBugeac a răspuns:

Mananca iaurt cu tarate de grau si mugdale. elimina painea si fa mult sport. dupa regimul asta eu am slabit 10kg intr=o saptamana

| DyaNiceGirl a răspuns:

Inconjoara-ti abdomenul cu folie de nailon si dupa ce l-ai pus trebuie sa faci miscare deoarece in folia de nailon o sa transpiri, deci se vor produce arderi.

| ஜAliSeeஜ a răspuns:

1. Redu numărul caloriilor

Arde caloriile în fiecare zi. Încearcă să consumi în fiecare zi mai puţin cu 200 de calorii apelând la multe legume, fructe (însă fără să exagerezi cu ele) si nu manca dulciuri cipsuri alimentele nesanatoase ( scuze nu stiu cum se scrie cipsuri ) happy incearca ce ti'am recomandat eu sa mananc adica:
Cereale cu lapte ( fulgi de cereale)
Ai voie omleta dar fara mezeluri numai cu legume.
Ai voie paine neagra dar nu alba pentru ca ingrasa
Elimina porcariile ( dulciuri, acadele etc)

| Captoresque a răspuns:

Reduci grăsimile și dulciurile. Încearcă batoanele Fitness, mănâncă salate (fără ulei), fă sport (du-te la sală, aleargă pe bandă, fă înot, fă abdomene) cel puțin 2 ore pe zi. Eu am slăbit 5 kilograme în 2-3 săptămâni, dar depinde și de organism (eu slăbesc foarte greu și mă îngraș la fel de greu). Dar logic că nu mănânci doar atât. Poți experimenta, dar cu alimente care nu sunt bogate în grăsimi, zaharuri și lipide. De proteine nu știu ce să zic, fă-ți o salată cu piept de pui fiert (sau pește, dar cum eu nu mănânc pește îmi făceam cu piept de pui fiert. De ce piept? Pieptul este partea din pui care are cel mai scăzut conținut de grăsimi. Sau, mai bine, bagă-te pe piept de curcan că nu are colesterol și este chiar mai bun la gust decât puiul), măsline și suc de lămâie ca să ai aport de proteine. Și regula cu "nu mânca după ora X" e o prostie. Mănânci când ți-e foame, că altfel faci ulcer și dai în alte prostii.

| WR104 a răspuns:

Uite aici tabelul cu valorile nutritionale ale alimentelor ca sa stii ce sa mananci si ce nu, http://dietapentrutine.blogspot.com
Succes cu slabitul!

| EmoDoll a răspuns:

Pai mananca sanatos
Fa miscare
Bea sucuri naturale
Du-te la sala
Inoata, inotul te ajuta sa slabesti
Nu manca chipsuri, paine, cola
Mananca multe salate si legume si fructe
Funda? puppy dog eyes

| Th3Unknown a răspuns:

O alimentatie sanatoasa (de exemplu cat mai putina paine la o masa, si sa consumi fructe, legume, cereale, cat mai putine grasimi) si sport.Alearga prin padure, pe strada, oriunde, fa miscare cel putin 30 min pe zi.Si culcate mai devreme incat sa eviti undele (electromagnetice parca, scuze daca am gresit) ale lunii si sa dormi 8-9 ore. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Kryss17 a răspuns:

Http://www.gandul.info/......9545654... chiar merge! In prima saptamana slabesti 3 kg

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum se face de te-ai îngrășat așa repede?
Învață să mănânci.
Pa, pa.

| ღღsvetykღღ a răspuns:

Incearca sa te misti foarte mult ...ar fi bine sa dansezi..sa nu maninci la orele tirzii..si cit mai mult sport

| onasis1961 a răspuns:

Păi depinde cât de repede şi câte kilograme trebuie date jos.Fă-ţi o dietă sănătoasă, apoi sport sau mişcare multă.

| MobelAmadeus a răspuns:

Ia-ti un caine si plimba-l seara de seara cate o ora. Nu mai manca dupa ora 6.