| SydOreL a întrebat:

Cum sa fac spic(african)sau cornrow.Am gasit filmari pe youtube gen how to, tutorial dar nu inteleg cum se continua spicu. Sper sa ati inteles la ce ma refer.

Răspuns Câştigător
| AmanoYuno a răspuns:

Nu stiu despre tipurile de spic dar asta il fac eu:ia 3 suvite nici groase nici subtiri din parul de deasupra fruntii si incepe sa le impletesti.de fiecare data cand urmeaza sa dai 1 din suvite peste cealalta(implatitura din trei fire)prinde putin par din parti(am uitat sa mentionez ca suvitele trebuie sa fie luate pe mijlocul capului)si tot asa pana cand impletitura va arata ca tinuta de restul parului.important e ca de fiecare data cand adaugi par de pe margini sa ai grija sa strangi bine si sa iei partea de par de la aceeasi inaltime cu cea actuala a suvitei de impletit.aceasta va deveni din ce in ce mai groasa.cand ajungi la baza craniului impleteste normal(daca ai parul destul de lung). sper ca te-am ajutatwinking