| Andreeagirl a întrebat:

Cum sa folosesc placa fara sa imi mai arda parul sau cu ce solutie sa ma dau ca sa imi protejeze parul?

Răspuns Câştigător
| mihaela90 a răspuns:

Daca e vopsit si-l faci si cu placa,se arde ingrozitor de repede si de tare! Iti spun din experienta.Ori continui s ate vopsesti si renunti la placa,ori nu te mai vopsesti si continui sa te faci cu placa, moderat! Eu mi-am distrus parul in felul asta, a durat ceva pana s-a regenerat si acum ma fac cu placa dar nu ma mai vopsesc! Daca ai parul subtire si gras te sfatuiesc sa nu incalzesti placa la mai mult de 150-180 Grade, altfel il vei arde! Eu am parul mai aspru si uscat si imi permit sa ma fac cu placa la o temperatura de 210-230, pentru a-l indrepta mai bine.Folosesti lotiune pentru incalzirea termica, de care nu stiu sa-ti spun, si eu sunt in mare cautare...

3 răspunsuri:
| Alexxa_9232 a răspuns:

Cu un ulei special pentru placa de la kallos

| Pєтяσηєℓα a răspuns:

Este o soluţie la Lady's pentru îndreptare, ca să nu îţi mai arzi parul. Dacă vrei detalii intră pe Lady's.ro happy

| Vanessababy a răspuns:

Uite, eu folosesc un balsam de la Schwarzkopf GLISS.il aplici pur si simplu pe par inainte de a'ti indrepta parul cu placa si nu ti se vor mai despica varfurile, il protejeaza.Lasa si un miros placut parului si plus de asta nu costa nici mult. 13 lei. happy