| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Cum sa-i spun prietenului meu sa puna mai mult accent pe ingrijire?sad il iubesc da de la un timp nu se mai ingrijeste si asta nu`mi place imi plac baieti ingrijitzi si care au grija de aspectul lor fizic cum sa-i spun nu vreau sa se simta prost...nu stiu cum sa-i spunsad?

3 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Girl, daca prietenul tau nu intelege sa se ingrijeasca atunci e cam nasol fiindca obiceiuri din astea sunt greu de schimbat.
Ca sa fii sigura ca intelege ce vrei sa-i transmiti trebuie sa-i spui lucrurile direct, pe un ton calm la modul "uite, e un lucru care nu-mi place la tine - nu te barbieresti, nu te parfumezi, te-ai ingrasat foarte mult etc..."
Dar nu-ti garanteaza nimeni ca dupa 3 saptamani in care va rezolva lucrurile astea nu se intoarce la vechile obiceiuri.
Daca asa e firea lui si se complace in situatia asta nu-l mai schimba nimeni. Cu atat mai mult cu cat unele lucruri necesita eforturi considerabile si schimbare de stil de viata, de exemplu de 3 ani eu tin post negru 6-7 zile pe luna ca sa-mi mentin greutatea si nu oricine e dispus sa faca asemenea schimbari in viata lui.

| foxi a răspuns:

Daca el e porc. tu ce esti?

| Lavii97 a răspuns:

Poti aduce in discutie o vedeta(de gen masc.), sa zici "imi place stilul lui brad pitt este asa fresh. se vede ca are mare grija de corpul lui si de igiena personala."poate asa o sa se simta.nu stiu eu ti-am dat doar o idee poate iti vine una mai buna, dar incearca poate ideea mea poate merge. te pup :*. bafta!