| YumiSukinanda a întrebat:

Cum sa imi creasca parul mai repede? as vrea sa folosesc uleiul de ricin dar mama zice ca sunt prea mica, am 11 ani. Si am parul scurt si nu stiu ce sa fac sa-mi creasca mai repede! cine ma poate ajuta? cum s-o conving?crying

4 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Eu tot il dau cu ricin si nu sunt chiar cu mult mai mare ca tine cam tot atat dupa ce il dau se aranjeaza frumos si chiar creste mai repede, am folosit atunci cind mi-a facut bretonul si nu imi placea ca era prea scurt. Poti sa rogi o prietena ca fata de mama ta sa-ti zica ca si l-a dat si ea si ca ii sta atit de frumos, si asa mai multe prietene. sau poti sa ti-l dai si in ascuns ca nu-i scump uleiul de ricin.

| Doηηa a răspuns:

Tratament cu ulei de ricin
O masca formata din ulei de ricin, ulei de masline, ulei de migdale, o fiola cu vitamina A si o fiola cu vitamina E, aplicata pe
par timp de 30 de minute poate face minuni. Nu numai ca iti va ajuta parul sa creasca mai repede, dar il va hidrata intens. Trebuie sa ai grija doar sa samponezi bine parul la final pentru a curata orice urme de ulei sau grasime.

Tunde-l periodic
Varfurile despicate sunt pe cat de inestetice, pe atat de daunatoare parului tau. Tunsul periodic al parului si indepartarea varfurilor degradate duc la revigorarea acestuia. Daca vei taia cate 3 – 4 centimetri o data la doua luni, vei vedea ca se regenera si va creste mult mai repede.

Maseaza-ti pielea capului
Intensificarea circulatiei sangelui la nivelul scalpului stimuleaza cresterea parului. Poti face acest lucru foarte simplu: maseaza cu varful degetelor pielea capului cu miscari circulare timp de 2 – 3 minute pe zi. De asemenea, este recomandat sa-ti masezi scalpul atunci cand te samponezi, pentru ca degetele vor aluneca mai repede, iar miscarile vor fi mai energice.
Cam atât știu. happy

| MaRCojr a răspuns:

Ii zici ca vrei sa fii fata frumoasa!
Nu baiat -fata
Si ii zici ca vrei sa fii ca toate celalte fete de la scoala.
Frumoase si cochete

| Dyana321 a răspuns:

Buna! Si eu am 11 ani si nu folosesc uleiul de ricin. Cel mai bun este samponul care ajuta la cresterea parului, dar si curatarea, stralucirea si indepartarea matretii. Mie mi se pare cel mai bun.winking

De exemplu: Garnier - sampon

Multa bafta!kiss Funda?big grin