| IonitaAlex a întrebat:

Cum sa ma machiez daca am ochi cenusii?

Răspuns Câştigător
| retrogrobian a răspuns:

Am sa iti dau cel mai enervant raspuns: DEPINDE
Depinde de: 1. tenul tau; 2.varsta; 3.culoarea parului; 4. tinuta; 5. ocazie/moment al zilei; 6.stilul personal...

5 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

Nuantele reci, metalice, in combinatie cu mascara si cu eye-liner-ul negru. Daca doresti sa arati natural, un fard de pleoape nuanta roz, usor metalic sau sidefat, extrem de rezistent, este perfect pentru intreaga zi. Pentru o privire "neagra" - smokey, apeleaza la o nuanta de argintiu metalic, gri otel si bineinteles exces de mascara.
o alta tendinta pentru pleoape este folosirea fardului cu nuanta verde "eden" si gri suede, dar si mascara negru pentru volum si creion contur de ochi, culoarea cajal.

| gabriellas a răspuns:

Nuante de argintiu sau alb-argintiu cred ca s-ar potrivi.

| delia_8014 a răspuns:

Cu verde, roz, violet, albastru -pentru o tinuta de zi
seara poti incerca "smookey eyes"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm.thinking ochii mei sunt verzi.albastri...cenusii(gri).cam ciudat asa-ilaughing...de oicei ziua dar nu stiu de ce am ochii albastru spre gri(pot sa zic ca este foarte aproape de cenusiul de care vorbesti u)

1.depinde si de tenul tau->daca ai un ten deschis poti incerca cu o pensula subtire sa trasezi pe pleoapa o linie neagra, apoi un pic de alb la terminarea ochiului(coltul) si un rimel ar fi destul-sfat:daca vrei sa practici acest make-up seara iti recomand sa folosesti si dermatograf negru asta doar noapte. ziua ar da impresea unei "albituri" neagra pe la ochii laughing

2. daca ai un ten inchis pot spune ca esti f f norocoasa. este de ajuns sa folosesti un mascara si un balsam de buze de culoarea roz cu pigmenti de apawinking-sfat: daca machiajul este pentru noapte incesrk cu argintiu si mov pe pleoape(dermatograful este TOTAL exclus noaptea. poate doar ziua daca vrei big grin) un mascara si attwinking

-ochii cenusi sun de invidiat
iti recomand ca daca ai un ten deschis sa incerci cu creme bronzante.winkingar arate f perfect big grin

| 1998ade a răspuns:

Ar trebui sa incerci verde, roz, negru, alb si crem