| mikiela a întrebat:

Cum sa ma machiez daca am ochi verzi si mici? daca se poate niste filmulete. funda

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mai bine nu te-ai machia!
e frumos stilul natural!
dar daca vrei, poti folosi niste rimel sau creion!

bye-bye

| aleeeeeeeeeeeee a răspuns:

Culori potrivite pentru ochi verzi : gri, negru, tonuri de maro, mov, roz, [NU albastru]
Pt ochii mici : Nuante deschise, din coltul interior spre cel exterior pe toata pleoapa, pana aproape de sprancene si foarte putina umbra pe arcada.
NU se va folosi creion negru pe mucoasa.[Preferabil alb, pentru un efect de marire].
Tot pentru efectul de marire se va contura partea de sus a pleoapei cu un fard inchis la culoare.
Sper ca am putut ajuta...
p. s. Informatiile de mai sus nu le'am scris de capul meu, ci sunt luate de la cursul de make'up.
Bafta happy