| sonia7026 a întrebat:

Cum sa ma tund daca am fata rotunda si ochii nu prea mari? Acum sunt bruneta, am parul lung si des si nu am breton. Vreau sugestii.Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| MissDelevingne a răspuns:

Pentru a echilibra rotunjirile fetei, trebuie sa incerci sa obtii din tunsoare efectul optic de alungire, uita deci de bucle voluminoase ori coaforile ample.De fapt,volumul este permis,insa numai in crestetul capului, in ideea de a crea un efect de alungire. Daca vrei breton, acesta trebuie sa fie lung si cat se poate de gros si de structurat.Este bine sa eviti complet tunsorile scurte-pentru tine ideale sunt coafurile cu par lung si bine intins, aranjat astfel incat in partile laterale sa acoperi din obraji. Daca iti prinzi parul, lasa cateva suvite de diferite lungimi sa atarne pe langa obraji.

Asa ti s-ar potrivi.

Sursa: revista COOLGIRL (deci e adevarat ce am scris)

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cu grija:] asa sa te tunzibatting eyelashes

| MajorAsshole a răspuns:

Cheala

| ioanapantea a răspuns:

Nu te tunde, si eu am avut parul lung si m-am tuns rau si regret enorm. O sa iti fie dor de parul lung, iti pun eu.