| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi albesc dintii? fara sa merg la dentiistbatting eyelashes funda normal oh go on

7 răspunsuri:
| JustSimple a răspuns:

Cu bicarbonat si suc de lamaie. Dupa ce pui pe dinti cu un tampon astepti 10 min si te speli pe dinti.

| Noctzia a răspuns:

In loc sa te speli cu pasta de dinti te speli cu bicarbonat. Eu am incercat si dupa 2 zile mi s-au albit.

| Diana_6198 a răspuns:

Buna deea, uite aici:*:

http://www.albireadintilor.com/

Fundita:X?

| Diana_6198 a răspuns:

Gume de mestecat cu efect de albire

1. Avantaje
- nu te va deranja daca mesteci guma constant.
- nu prezinta nici un risc.
- este foarte economic.

2. Dezavantaje
- consumatoare de timp si este plictisitor.
- perioada mare de timp necesara tratamentului (primul semn de imbunatatire apare dupa 6 saptamani)
- lipsa de eficacitate, diferenta este doar de o nuanta, in cel mai fericit caz.

Pasta de dinti cu efect de albire

1. Avantaje
- nu necesita un efort special din partea ta. Tot ce trebuie sa faci este sa periezi dintii cu pasta sau gelul respectiv.
- nu provoaca dureri sau iritatii
- pretul este asemanator cu cel al pastei de dinti obisnuite.

2. Dezavantaje
- desi pare promitator rezultatul nu este tocmai cel scontat. Nici un rezultat important nu a fost obtinut cu ajutorul acestei paste.
- multi experti sunt de parere ca nu este nici o diferenta intre pastele de dinti obisnuite si cele cu efect de albire.

Kituri de albire pentru acasa

Geluri de albire

1. Avantaje
- chiar au efect vizibil (pot produce diferente de 2-3 nuante)
- nici un pericol nu a fost asociat cu exceptia unui disconfort temporar sau sensibilitate.
- pret rezonabil in comparatie cu serviciile profesionale de albire a dintilor.

2. Dezavantaje
- protezele aplicate pacientului reduc din eficacitate.
- daca gelul intra in contact cu gingia poate provoca disconfort.
- rezultatele sunt diferite in functie de pacient.

Servicii profesionale de albire

1. Avantaje
- prezinta cel mai mare grad de eficacitate, diferentele fiind de pana la 10 nuante.
- intreprinse de un dentist profesionist, in siguranta si confortul unui cabinet stomatologic.
- procedura este fara durere.

2. Dezavantaje
- sensibilitatea dintilor pret de cateva zile
- pretul mai ridicat, comparativ cu gelurile de albire FUndita?:*

| eu_5214 a răspuns:

Buna exista o solutie la farmacie cu care te speli pe dinti timp de 2 saptamani si apoi nu te mai speli 1 luna si asa ti se va albi te poti da in luna aia doar cu apa de dinti :* si si solutia aia miroase fb.pup funda plzzz:*

| bebix16 a răspuns:

Cu bicarbonat si zeama de lamaie si te speli cu ele(pui pe periuta)

| Alinusk a răspuns:

Eu am incercat un gel de albire care a functionat perfect, intra aici http://www.magicwhitepro.com o sa vezi ca am dreptate! si nu este chiar scump doar 99 lei dar ce rezultate ai o sa-mi multumesti :)