| anon2000 a întrebat:

Cum sa-mi dispara vergeturile cu metode gen homemade?

1 răspuns:
| xrapalexx a răspuns:

Iata o reteta de crema handmade pentru vergeturi care mie imi place foarte mult: 6 linguri de ulei de migdale dulci presat la rece, 6 linguri de gel de aloe vera (pe care il obtii in mod natural prin macerarea catorva dintre frunzele plantei), 4 fiole cu vitamina A, 4 fiole cu vitamina E, 4 fiole cu elastina si o lingura de unt de shea.

Pentru ca aceasta crema sa fie abdsorbita corespunzator de piele, indicat ar fi sa faci inainte un peeling natural. Unul dintre cele mai bune este cel cu zat de cafea: dupa ce bei cafeaua de dimineata, nu arunca zatul, pune-l intr-o cescuta, adauga un pic de unt de shea sau ulei de masline si maseaza zona dupa dus. Acest tratament sporeste circulatia si tonifica pielea.