| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa lase sa folosesc bigudiuri? adica am 13 ani si tot imi zice ca e prea devreme, ca parul meu e frumos asa cum e, adica drept (putin ondulat natural), si ca asa imi sta bine!

2 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Porbabil ii e teama sa nu iesi prea mult din tipare la scoala...Pai roag-o pe ea sa iti puna bigudiurile, cate crede ea, ca sa nu aiba impresia ca exagerezi tu cu buclele sau cu volumul.Si eventual fa-o intr-o sambata, o duminica, atunci cand nu mergi la scoala si mergeti la a aniversare, la bunici, la prieteni de-ai lor, la biserica, sau unde mergeti voi cand sunteti toti acasa. O sa vada ca iti sta bine si te va ajuta pe urma sa o faci si cand mergi la scoala.

| allleeeee a răspuns:

Nu intelegstraight face.
De ce sa nu te lase?
Explica-i ca parul revine la normal dupa ce te speli si nici macar nu e nevoie sa iti dai cu fixativ.
Sau fa-ti-le singuralaughing