| ZuZu_6554 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri am doar 15 ani... IUmi stric toata reputatia

5 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

La varsta ta e normal sa ai. toti am trecut prin perioada asta... degeaba folosesti creme si etc. ca nu ai sa scapi cu timpul o sa dispara. zic eu.

NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

| chocolate27 a răspuns:

Ia-ti masti pe baza de argila de la farmacie sau daca e chiar asa grav, ai putea apela la un dermatolog, sigur te va ajuta!happy

| danielivan a răspuns:

Salut, nu iti pot da un sfat sa te duci la doctor dermatolog, pentru ca iti prescrie niste retete de rahat. exact asa mi s-a intamplat mie in urma cu vreo 2 ani. am fost la doctor mia prescris un tratament de alifiiiii de circa 180 euro €. pentru ca locuiesc la roma, si crede-ma nu au facut nici un mic efect eram la fel. din contra ma ustura pielea si ma deranja foarte tare cremele... si am renuntat, si, o persoana in varsta mi-a spus sa folosesc o crema cu aloe timp de trei ori pe zi dimineaza pe la pranz si seara cand te pui la somn. seara adaugi mai multa un pic, si crede-ma ca in timp de 2 ani am tenul super curat fara impuritati, asa ca ar fi ceva sa folosesti o crema cu aloe, si inainte de ati da cu crema spalate pe fata cu apa calda, si pe urma adaugi crema. ai sa observi dupa scurt timp diferenza. succes, si nu vad de ce sa iti strice reputatia cosurile.

| Jamelia1 a răspuns:

Iata un articol care ti-ar putea fi de un real ajutor http://jumo20.blogspot.com/......medii.html
sper ca ti-am fost de ajutor