| pisi20 a întrebat:

Cum sa scap de mustata?

8 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna!
Sunt foarte multe metode de depilat pentru fata asa ca ai de unde sa alegi dintr-o gama foarte variata.Eu una folosesc benzile depilatoare,chiar daca produc o oarecare durere minora nu dau importanta si foarte important ca nu m-am iritat,ei bine aici depinde de fiecare daca e sau nu senzila la una din substantele care le contin, de asemenea pot zic si acelasi lucru si despre crema depilatoare chiar daca nu e dureroasa poate provoca iritatii foarte urate! In ultimul rand vine epilatorul, acesta este cel mai dureros dar merita oarecum.
Eu folosesc benzile de ceara pentru fata cu rasina respectiv pentru piele sensibila. Poti incerca si tu aici depinde de tine in plus nu costa foarte mult si se gaseste in comert la pretul de 10-15 ron deci iti poti permite si la un pachet se afla cam 20 de benzi si ajung foarte mult timp in plus ca o singura banda o poti folosii de 4-5 ori.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| Muflă a răspuns:

O iei cu ceară acasă sau la salon... dacă-ţi apar bubiţe de la ceară poţi s-o iei şi cu epilatorul, o să te cam doară la început da' te obişnuieşti după un timp. Oricum, fă-o într-o zi în care ştii sigur că nu ieşi din casă, n-ai şanse să scapi de iritaţie în următoarele 12 ore

| miha90z a răspuns:

Ceara! cea mai buna

| TheZozotex a răspuns:

Cu crema depilatoarelaughing sau cu aparatul de rassmug

| IonutPutinica a răspuns:

Rade-o laughing)) ce vrei sa spui vreo incantatie si sa-ti cada parul laughing))

| iowy a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati de a scapa de "mustata", poti folosi un aparat de ras ( manual / electric ), o crema depilatoare ( de exemplu "Veet" cred ca este cea mai eficienta ) sau benzi epilatoare! Numai bine!

| XoxoJuICe a răspuns:

Pai sunt mai multe metode... uite poti incerca cu ceara, cu benzi depilatoare(precizez ca o sa doara), eu te sfatuiesc sa nu folosesti crema pentru ca iti vor aparea iritatii, si nici bicu pentru ca firele vor fi tot vizibile si o sa-ti creasca mari si groase...muult succes

| iustinika a răspuns:

Iei bicul si razi