| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scapi de acnee

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Incearca sa mananci mai putin gras si sa elimini zaharul din alimentatie.
Poti folosi o crema pe baza de zinc.
Nu-ti fa griji pentru ca acneea se manifeste doar pe perioada pubertatii.
Odata cu inceperea vietii sexuale active tu vei scapa de acest neajuns.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De acnee nu poti scapa. Este din cauza grasimii din piele si mica infectie locala.
Poti sa le "storci", dar recomandat este sa faci dupa ce ai inmuiat bine pielea cu apa calda, iar dupa stoarcere sterge cu spirt sanitar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutie cu spirt alimentar 90 - 97 grade tarie si 5 % eritromicina. sfaramati 5 pastile intr-o sticluta cu spirt si tamponati fata de 5 ori pe zi.rezultatul se vede la o saptamana.GARANTAT.USOR SI IEFTIN.