| fgzsjhguk a întrebat:

Cum sa scapi de burtica?

9 răspunsuri:
| yanis a răspuns:

Faci multe abdomene

| Limo a răspuns:

Abdomene.

| lolly_3072 a răspuns:

Poiiii.
abdomene,sarit cioarda,alergat si sa mananci la ore fixe, te duci la nani la ore fixe, fara sucuri carbogazoase si fara prajeala ca sunt bombe calorice...straight face

baftaaaaaaaaaaa>big grin

| Dia a răspuns:

Mancarica mai putina, sport [in special abdomene].
Te-am pupat, sper sa scapi de ea, eu am scapat si am pus`o iar din neglijenta, sper sa o dai jos si tu.:*.

| Raluca7761 a răspuns:

-nu mananci dupa ora 6
-mananci dulciuri cat mai putine
-in prima seara faci 10 abdomene, in a doua 20 abdomene si tot asa pana la 100, iar apoi faci 90, 80. ..

| RaZ4Ing a răspuns:

Abdomenebig grin sau sala cu aparate pentru lucrat abdomenul. baftaaa!

| PinkPanther a răspuns:

O zi faci caridio (alergat, bicicleta, dans) sau aerobic si o zi exercitii intense pentru abdomen, dar nu sari peste cardio, caci abdomenele doar creaza mushi sub grasime nu o ard iar cardio arde grasimea. Ai grija ce mananci, evita dulciurile si carbohidratii.
Daca nu ai burta mare incearca sa nu mananci mancaruri care te constipa sau baloneaza. Am mai gasit pe net un truc pentru ascunderea burtii: stai cu spatele drept si pieptul in fata si nu se mai vede burta asa rau.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| PanaDeIdei a răspuns:

Pai, incepi prin un stil de viata sanatos. Mananci salate.fructe, ca tot e vremea lor big grin, sucuri de fructe, iti faci masaj pe burtica, faci abdomene in umratorul fel:
dimineata: 30 de abdomene normale
in timpul zilei: cercuri spre stamga 20, dreapta 20, abdomene normale 50
seara: abdomene normale 50

asta daca ai cat de cat putin antrenament. daca nu ai deloc, injumatateste. daca esti bine pregatita, dubleaza big grin.

danseaza prin casa, sari coarda, alearga afara, orice miscare e binevenita :*
sper ca te-am ajutat

| Bijou a răspuns:

Fa dulciuri, bauturi acidulate, prajeli, mancat tarziu si multe abdomene