| andreea4ever a întrebat:

Cum scap de cearcane? Ceva o crema preparata in casa sau altceva? Ms anticpat!

8 răspunsuri:
| alexa_4370 a răspuns:

Ceva de la farmaciee, o crema

| myhay144 a răspuns:

Nu stiu niciun remediu, de exemplu eu am cearcane si fratimio la fel si mami la fel :p si orice am face oricat de odihniti am fi sau ce creme neam da tot avem cearcane, asa ca daca si maicata sau taicato au cearcane s-ar putea sa nai ce sa faci sa fie ceva genetic, la mine asa e :p

| cretzufinish a răspuns:

Anticearcan pentru estompare, linguri tinute in frigider, felii de castravete sau felii de cartofi cruzi si aplicate pe zona cu probleme fac minuni. In plus: 8 ore de somn pe putin, multe lichide consumate. happy Sanatate.

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Mai nu stiu daca te scapa neaparat de cearcane dar eu folosesc un ser luat de la Yves Rocher... [stai sa ma duc sa-l iau si-ti spun exact]Culture Bio.Este un ser de noapte, ulei hranitor.La mine a functionat dupa a 2 a utilizare.Chiar aveam fata mai odihnita and stuff:p.Incearca si tuhappy
Gossip Girl.™

| CARLA_9114 a răspuns:

Florile de albastrele sunt folosite pentru ochi. Faci o pasta din flori si apa pe care o pui pe o bucata tifon. Florile le cumperi de la plafar.Sau poti folosi o crema speciala anticearcan.

Janina
| Janina a răspuns:

Faci o infuzie de flori din alea albastre de apar vara, sunt foarte bune.

uite poza cu ele cum arata ca nu stiu cum se numesc exact, eu le zic albastrele: http://www.agathaplant.ro/images/albastrele.bmp

| alexandra14 a răspuns:

Incearca cand te trezesti sa te dai cu geata.NU glumesc!

| nico1988 a răspuns:

Buna!
Da add la nicol_oriflame@yahoo.com