| SteFFz99 a întrebat:

Cum scap de parul gras? E destul de frustrant, il spal azi maine e iar murdar. Ce as putea face ca sa tina mai mult?

Răspuns Câştigător
| Valenziana a răspuns:

Hey, si eu sunt la fel. Pai in primul rand acum ca e vacanta sau cand vei avea, chiar daca e murdar nu il spala, pentru ca scalpul s-a obisnuit sa fie prea curat si elimina mult sebum sa e apere. De asemenea daca poti, cand te speli/limpezesti nu folosi apa de la robinet. Cand am fost in sat am folosit apa din fantana si nu mi s-a murdarit mai bine de o saptamana desi si eu il am gras, acum depinde si de persoana. Ajuta si sa stai pe afara. Incearca sa nu il piepteni atat, ori il prinzi in coada si il lasi asa ca sa nu mai tot umbli la el, ori il lasi desfacut dar nu te tot joci cu el. Mai sunt sampoane si saruri speciale, sarurile se dau de regula dupa spalare, iti poti lua ce doresti doar ca nu stiu cat de utile sunt.
Succes si un an nou fericit!

4 răspunsuri:
| YepIsSuspended a răspuns:

Du-te la un supermarket si intreaba de sampon uscat. E sampon sub forma de spray si te ajuta sa eviti incarcarea parului

| Cristinaaa57 a răspuns:

Sincer,nu ai ce sa faci pentru ca chestia asta e ceva hormonal. oricate sampoane si tratamente degeaba. foloseste samponul uscat cand consideri ca e prea gras

| Madesz a răspuns:

Nu mai umbla cu mâna prin păr.

| ishallhelpyou a răspuns:

Exista sampon-uri speciale pentru astfel de par, incearca sa-l speli si mai rar, cam aceeasi problema o am si eu, mie mi se face dupa 3 zile (maxim), daca folosesc un sampon pentru par gras.