| Alice001 a întrebat:

Cum scap de petele mici si maronii de pe piele? Am multe si nu arata foarte bine. Voi cum ati scapat de ele?

5 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Poate sunt pistrui..ar oricum poti folosi o crema de albire,.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Nu ştiu ce pete ai tu, dar mie mi-au rămas pete pe faţă de la coşuri. Şi arată foarte naşpa, şii am citit pe net că lămâia şi uleiul de măsline sunt bune pentru pete. Amestec o lingură de ulei de măsline cu zeamă de lămâie şi o las pe faţă cam 10 minute.

Sincer, la mine a funcţionat. Sper să te ajute şi pe tine.

O seară bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mergi si cere sfatul unui medic dermatolog cel mai bine.
Sau poti cauta remedii naturiste pe net.
Te pup!

| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! Depinde si de cum sunt petele. de unele nu poti scapa, intreaba mai bine un dermatolog.winking

| Biaaanca a răspuns:

Ar trebui sa folosesti o crema cu SPF ridicat in primul rand, apoi sa iti cumperi o crema pentru albirea tenului.Insa daca folosesti o astfel de crema nu ai voie sa te expui la soare.