| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cum scap de varfurile spicuite fara sa apelez la foarfeca?

Răspuns Câştigător
| jolie a răspuns:

Daca ai de unde sa iei gaz cum era odata scapi de varfurile arse daca nu trebuie sa accepti adevarul te pup si nu mai fii incapatanata ca nu se intampla nimic daca iti tai 2 cm din par in 2 saptamani. e la loc si mai frumoswinking

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Altă variantă nu ai decât să folosești foarfeca la 2-3 luni.
Pa, pa.

| Octaviana_9832 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu poti altfel.
Te poti tunde o data calumea sa scapi si dupa aceea sa ai grija sa nu ti`l mai indrepti/incretesti cu placa si tot felul de produse. Si daca o faci, sa o faci cat mai rar posibil.
Si sa te tunzi la 2-3 luni putin si asta te va ajuta foarte mult! happy.

| andreeada a răspuns:

Din pacate aceeasi problema aveam si eu si mai faceam si tratament pentru crestere dar m-am indurat si nu s-a intamplat nimicbig grin

| DeepInDarkness a răspuns:

Fara foarfeca nu ai ce sa faci!

| moonY a răspuns:

apeleaza la cutit

| sweetgirl_6230 a răspuns:

Pai nu prea ai cum trebuie sa iti dai varfurile despicate. daca mai astepti mult ti se va rupe tot parul si va trebui sa til tai tot. asa ca sfatul meu este sa til tai acum pana nu este tarziu apoi foloseste sampon pentru fire despicate. succes!