| Mariiam a întrebat:

Cum scap de vergeturi? Am slăbit drastic şi nesănătos de la 71 la 48 de kilograme, şi toată m-am umplut, mi-e ruşine să stau în costum de baie, sau pantaloni scurţi, se vede tot, am şi sub genunchi chiar, se văd groaznic. Există ceva creme sau tratamente dermatologice?

5 răspunsuri:
| mOBSCENE a răspuns:

Din pacate, nu poti scapa de vergeturi, ele fiind cauzate de ruptura anumitor tesuturi. La un moment dat vor deveni albe, sidefii, si nu vor mai fi la fel de evidente.
Poti doar sa le reduci marimea, putin, cu ajutorul unor creme pe baza de colagen si vitamina E, si de asemenea, prin masaj.
Si autobronzantul le mascheaza, poti folosi si pudra.
Daca bugetul iti permite, le poti inlatura cu ajutorul laserului.
Sper ca te-am ajutat!

| Adixuuu a răspuns:

Normal ti se va spune ca prin creme,dar nu si eu am, dar poarte putine si nu asa evidente, si nu a mers cu vreo creme.cea mai buna metoda este cea cu laser-ul, dar si costisitoare daca iti permiti poti incerca, dar nici atunci nu vei scapa 100%.

| SLS a răspuns:

Poti sa incerci cu creme cat vrei, vergeturile nu dispar.Sunt niste tesuturi rupte dar in timp nu mai sunt asa de evidente.Se intampla si la case mari si vedetele apar la plaja pline de vergeturi.

| lumy4u a răspuns:

Cum ai slabit asa mult?

| Andreutza098 a răspuns:

Poti incerca niste creme speciale dar nu-ti vor disparea total vergeturile.Scuze de intrebare, dar cum ai slabit asa mult?