| danutza_8059 a întrebat:

Cum scap de vergeturi? slabesc si me ingras ff repede. dati-mi un sfat. vreau s scap cat mai repede k nu le mai suportcrying(

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Odata aparute vergeturile nu-ti mai dispar din pacate sad. Dar poti preveni aparitia altor vergeturi folosind creme pentru vergeturi.Sunt destul de bune cele de la plafar pe baza de plante si iti mai recomand dar sunt cam piperate la pret cele de la Mustela sau Chicco.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Marea ta problemă nu este obligatoriu vergeturile ci efectul yoyo care nu îți dă pace.
Vergeturilor le dai de cap numai cu o terapie bazată pe laser, cremele te ajută și ele să le menți în frâu nu să "vindece" piele. Știm cu toți că pielea este elastică și așa apare și aceste inestetice vergeturi care foarte multe femei le au de la îngrășat sau sarcină.
Vergeturile devin mai puțin vizibile când ești bronzată.
Eu am o părere care o și susțin cu tărie și nu mă deranjează dacă sunt contrazisă: trebuie să învățăm să mîncăm. Nu există diete ci trebuie să știm ce îi face bine organismului de a ne păstra în limite normale atât din punct de vedere al sănătății cât și al aspectul fizic.
Eu consum în fiecare zi cel puțin un fruct, 1-2 felii de pâine integrală, lichide (în special beau apă), legume (îmi place foarte mult morcovul), lactate degresate, cereale, alune/nuci/semințe (conțin uleiuri volatile și sunt recomandate și în perioada premenstruală), carne slabă de pui, vită, porc dar asta din urmă mai rar și de 2-3 ori pe săptămână merg la sală.
Evit pe cât posibil grăsimile, prăjelurile, în schimb dacă doresc să mănânc o înghețată, asta fac, fără reținere.
Organismul nostru trebuie alimentat cu de toate, dar limitat, fără a face abuzuri.
Multă baftă la "dietă" că vergeturi am și eu.
Pa, pa.

| moji a răspuns:

Eu imi fac un gomaj din zat de cafea cu ulei de masline.Ma masez cu el in fiecare seara.Nu au disparut de tot, dar s-au mai diminuat.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vergeturile aparute nu mai dispar. Dar poti preveni aparitia altor vergeturi cu creme speciale de la farmacie pentru gravide. Sunt destul de eficiente daca le folosesti regulat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca crema renue care face reclama la tv... a folosit-o o prietena si dupa 2 luni nu se mai vad...de abia se mai cunosc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi in primul rand sa nu te mai ingrasi nu manca paine si ca sa scapi de vergeturi bronzeazate si eu am avut si nu prea mai am ca daca te bronzezi no sa se mai observe asa d multhee heehee heecrede-ma
sau incearca creme specialewinkingwinking

| allexzandra a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva miracol pentru noi...si eu ma lupt cu ele dar nu cred ca o sa reusesc sa ma scap de ele.sad

| madutzzza a răspuns:

Problema la tine.problema pentru ca tu tot timpu esti in cercul asta de slabire-ingrasare.de scapat nu scapi doar foarte putin sa le mai camuflezi vara cand te duci la plaja .am o prietena care are foarte multe pe fund si coapse. s`a bronzat si cum crezi ca i s`au facut vergeturile? s`au acoperit cu o coaja ca si cum ar fi fost niste bubite...ideea este ca tu ar trebui sa te dai in fiecare zi cu crema de corp.crema iti face pielea mai elastica si reduce riscul maxim al vergeturilor.eu asta fac in fiecare zi si sincer ...nu am vergeturi si sunt la fel ca tine.slabesc-ma ingras dar nu chiar atat de repede.incearca si tu sa te dai cum ti-am zis mai sus si o sa ai rezulate... cel putin sa nu ti se mai inmulteasca vergeturile care urmeaza sa apara! te pup

| dana18 a răspuns:

Incearca cu masaj si cu o crema buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cpntratubex gel, ma ajutat, doar daca sunt rosii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 17 ani si` am avut si eu vergeturi ca am pus cateva kg pe mine.si cand am inceput sa dau jos mi-au disparut nu am dat cu nimic. au disparut pur si simplu am ramas uimita ameam pe picioare pe solduri si putine pe sani asa ca mananca putin incearca sa alergi putin seara pana te pui in path.si o sa-ti dispara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am foarte multe vergeturi pe sani pe fund pe coapse si cateva pe solduri, pentru ca acum 2 ani ma. m ingrasat apoi am slabit 11 kg si am doar 15 ani nu stiu ca sa fac. ajutor.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa scap de vergeturi pentru ca nu le suport, vreau cateva sfaturi.please.

| doll_8105 a răspuns:

Mananca mai santos...si uleiul.de masline catifeleaza pielea dar nu reduce nici celulita nici vergeturile...au am incercatbig grin