| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapi de vergeturi? dar de celulita:d? multumesc! :*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu scapi de niciuna dacă sunt instalate.
Masaje cu creme pe bază de alantoină/elastină/vit.A-E/colagen care să stimuleze elasticitatea pielii pentru a preveni formarea viitoarele veregeturi.
Împachetări cu creme anticelulitice, hidratare corespunzătoare, o alimentație săracă în grăsimi și dulciuri.
Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

Cu crema anticelulitica

| BellyGiggling a răspuns:

Buna!
de celulita usor: Cu crema anticelulitica si mult sport dar de vergeturi nu scapi decat la bisturiu car nu cred ca la 16 ani ai tu vergeturi [poate ai alt ceva]
doar daca 95 vine de la alt ceva si nu de la anul in care te-ai nascut

| Simpatic a răspuns:

Prin tratament cu laser cred, cauta o clinica care se ocupa cu asa ceva si pregateste ceva bani

| Elle_1658 a răspuns:

De celulite mai scapi. dar de vergeturi nu mai scapi niciodata fara operatii. eu am niste vergeturi vinete pe spate ca am crescut prea brusc.

| katycc a răspuns:

Exista creme sprecial create pentru fiecare dintre aceste problemehappy
la avon sau oriflame le poti gasi sau chiar in supermarket-uri:*