| d3utzsa a întrebat:

Cum scot guma dupa o bluza?

3 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Am patit de multe ori sa ma lipesc pe la scoala de gume. eu puneam hainele in apa fierine, cat sa pot tine si mana in ea, si desprindeam guma usor. dar depinde de material, poate nu suporta apa fierbinte, la fel si cu acetona, sa nu decolorezi. ai putea incerca totusi in apa cat mai calda. cu metoda asta am scos guma si de pe camasa

| Sunnyツ a răspuns:

Am incercat si eu toate porcariile de pe net, pana la urma am reusit cu acetona. Pur si simplu imbibi o bucata de vata cu acetona si dai pe guma, dupa care ea se face moale si se desprinde. Si o iei usor tragi cate putin si repetat daca intelegi tu ce vreau sa zic eu aici. O sa dureze ceva si e cam migalos dar nu lasa nicio urma. Eu am folosit penseta.

Răspuns utilizator avertizat