| 123456789eooo a întrebat:

Cum se foloseste ceara pentru par? e bine daca o folosim cu placa? adica inainte sa indreptam parul folosim cearathinking funda mersi:*

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ceara e pentru definirea buclelor mai mult, pentru parul drept nu stiu cum ai putea sa o folosesti pentru ca are tendinta de a curba varfurile. Nu o folosi inainte de a-ti indrepta parul cu placa pentru ca il vei distruge. De la temperatura ridicata a placii ceara va suferi transformari chimice si tie ti se va arde parul. E ca si cum ti-ai indrepta parul cat inca mai e umed.

| negru30 a răspuns:

Ceara + placa = chel ( cheala ) cat de curand

| 123456789eooo explică:

Atunci spuneti-mi cum se foloseste mersi :*

| Byank092 a răspuns:

Ceara se foloseste dupa ce indrepti parul cu placa, sa il aranjezi. Sau mai e bun dupa ce il indrepti sa dai daca gasesti, cu silicon pentru par, til face mai lucios si sta mai mult timp inreptat. sper ca am fost de folos.pup

| bitea a răspuns:

Eu ul dau cu gel parul si il indreptez si imi ud parul.

| beatrixx a răspuns:

Draga mea nu e bine... sa folosesti ceara inainte,happymai bine este dupa bafta