| EuDenny a întrebat:

Cum se foloseste fondul de ten lichid pe fata? adica cand il intind,ramane urme, si nu stiu... raspuns rapid
Funda

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Nu ramane urme. se foloseste exact ca o crema... aplici pe fata si il intinzi pe toate zonele cu miscari circulare si prin tamponare. poti folosi si un buretel ca sa il aplici, daca vrei. pui fond de ten pe buretel si prin tamponare acoperi zonele cu probleme.

fondul de ten in folosesti cand te machiezi, iar daca vrei ca machiajul sa reziste mai mult, foloseste o baza de machiaj sau o crema inainte sa aplici fondul de ten.

daca mai ai intrebari lasa mesaj.

sper ca te-am ajutat!:*

1 răspuns:
| deeah2elen a răspuns:

Pui putin fond de ten pe deget, apoi intinzi bine pe toata fata fara sa fie urme, trebuie sa-ti iei culoarea potrivita tenului tau.