| anonim_4396 a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pe par?
Nu vreau sa-mi spuneti din ce ati auzit, vreau sa stiu cum ati incercat voi si ce rezultate a avut.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei Deea! Eu folosesc ulei de ricin pe gene si par.
Iti dai cu ulei la radacini, si te masezi usor. Il lasi sa actioneze (de obicei vreo 2 ore) si apoi faci baie la cap. Nu trebuie sa il folosesti prea des... o data sau de doua ori pe luna ar fi ok. Uleiul de ricin ajuta la regenerarea parului, il indeseste, il face mai sanatos si o sa iti creasca mai repede. Eu folosesc ulei de ricin. Sunt foarte multumita de rezultate.
Il gasesti la Plafar. Eu am dat pe el 3 lei.

Sper ca ti-am fost de ajutor:*

2 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Eu folosesc uleiul de ricin impreuna cu mai multe ingrediente (ou, ulei de masline, miere, sucul unei lamai, lapte, vitaminele A si E lichide) de fiecare data inainte de a face baie pe cap. Le amestec intr-un bol de plastic si "pasta" rezultata o aplic pe par cu ajutorul unei pensule de vopsit parul. Se aplica si pe radacini si pe toata lungimea firului de par. In cazul in care ai varfurile despicate, ar fi bine sa insisti cu o cantitate mai maricica pe varfuri, dupa care o lasi sa actioneze 30 de minute. Te speli pe cap ca de obicei si asta-i tot. Dar am citit undeva ca dupa ce indepartezi masca de pe par cu apa, sa nu mai folosesti nimica, nici sampon/balsam/masca daca vrei sa ai rezultate mai rapide. Eu una nu fac asa. Rezultatele le vei vedea daca te tii de tratamentul asta o vreme buna, cateva luni bune. O sa iti creasca parul mai repede, o sa aiba luciu, mai pe scurt, nu o sa mai fie cum era inainte, o sa arate mai sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am folosit uleiul de ricin si pe gene si pe par si a avut rezultate excelente, pe par l-am folosit sub forma de masca amestecata cu galbenus de ou, si miere si cu o sticluta de ulei de ricin si pe gene il dadeam seara dar dimineata ma trezeam cu ochii umflati