| Cornelia19 a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pentru par? E adevarat ca ingrasa mai repede parul?

4 răspunsuri:
| HoneyBii a răspuns:

Il aplici la radacina si masezi bine cateva minute.cu mana il poti aplica apoi te speli.Eu il tin intre 2-3 ore.Te speli normal. Efectele s-au vazut la mine si nu mi.a ingrasat parul.Succes>big grin

| dandelion a răspuns:

Pot să-ți spun că am încercat tratament cu ulei de ricin. Ți-l aplici pe păr, îl lasi cam 1 oră si apoi îți speli părul ca de obicei. Eu pot să-ți zic din inimă că m-am oprit din cauza lipsei de timp. Însă am o colegă de clasă care afirmă că ajută 100%. Cică mama ei a încercat si merge. Eu pot să-ți spun că în orice caz nu ai nimic de pierut dacă încerci. Si la urma urmei, chiar dacă nu ai rezultatele dorite vei sti că părul ți s-a îmbogățit cu vitamine. El nu îngrasă părul, ci doar favorizează la cresterea lui mai rapidă! Baftă!

| Cornelia19 explică:

Dar de cate ori pe saptamana sau pe luna trebuie folosit? Si cum il aplic pe par? Adica trebuie sa il intind cu o bucata de vata?

| Alina_6360 a răspuns:

Eu aveam un par foarte uscat si m-a ajutat enorm.
Cat despre modul de utilizare, il aplici pe par si il ti 30-45-60 minute(in functie de cat de uscat e parul tau), iar apoi te speli pur si simplu pe cap.O sa vezi ca in 2-3 maxim 4 saptamani are efectwinking