| tatarumiha a întrebat:

Cum se foloseste zineryt?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Ai un flaconel cu lichid si unul cu praf.Amesteci praful cu lichidul in unu dintre cele doua flaconase.Cu buretele in aplici pe fata. Cum zicea si jahjah... miroase cam urat.
Nu e tratament de durata. E tratament de moment. Daca ai norocul sa ti se potriveasca cu tenul...in 2 luni iti trec cosurile si nu iti mai apar.Cam vreo doua luni isi face efectul. Dupa aceea pielea devine cam imuna la zineryt si iti lasa fata foarte uleioasa si nici nu-si mai face efectul.
Si eu am folosit...si m-am speriat pentru ca dupa 2 luni...imi lasa fata unsa in ultimul hal. M-am dus inapoi la medicul dermatolog care mi-a zis ca de obicei asa se intampla la majoritatea pacientilor.
Daca vrei sa scapi de cosuri (depinde de varsta) ai putea lua anticonceptionale. Te ajuta mult mai mult (asta daca doresti tratament medicamentos).
Eu raman la parerea ca acneea din timpul adolescentei trece cel mai usor printr`un tratament lunar la cosmetica si o curatare si intretinere constanta a tenului.

25 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Citeste pe forumurile astea. Dupa cat am inteles eu este vorba de un tratament antiacneic. Vezi ca dupa cum zice cineva trece doar dupa 10-12 saptamani de utilizare (in mod regulat dimineata si seara pe fata curata), altcineva zice ca ii s-a inrosit pielea si este obligata sa foloseasca fond de ten... nu stiu cat e de bine. Ai intrebat un dermatolog? Este cel ma in masura sa iti spuna cum sa-l folosesti sau daca e necesar. Eu totusi iti dau mai jos forumurile
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t120026.html
http://www.roportal.ro/discutii/ftopic29680.html

| kh1ss a răspuns:

Indicatii : Antibiotic, antiseboreic. Tratamentul topic al acneei vulgare.

Compozitie si Mod de prezentare
Pulbere si solvent solutie cutanata: eritromicina si acetat de zinc 40mg/l.

Mod de Administrare
2 aplicatii zilnice pe zona afecatata. A se evita contactul cu ochii.

| jahjah a răspuns:

Ai din acela in flacon? ala doar il aplici pe fata, peste cosuri. cu buretelul ala din varf. si e bine sa te dai cat mai mult... mai bine cat stai prin casa. ca miroase destul de urat worried

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inceput de folosesc zynerit cam de 2 saptamani... dar nu vad nimic neschimbat...sadsaddin pacate.multe fete sunt f multumite de el.in functie si de persoana.nu stiu ce sa zic...eu il mai folosesc inca. poate o sa am o bucuriebig grinbig grin... pupimik : eu zic sa nu ia oricine anticonceptionale chiar daca ti le prescrie medicu, pentru ca ope urma te vei ingrasa f tare...depinde acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena mea a folosit zynerit, si intr-adevar a functionat. Din cate mi-a spus trebuie amestecat paful cu lichidul, pe care-l gasesti in pachet, iar apoi cu aplicatorul (ca la lipiciul lichid) te dai pe fata. Sunt foarte entuziasmata, deoarece ea a avut multe cosuri urate, iar acum pielea ei, e fina si fara imperfectiuni. De abia astept sa-mi iau si eu zynerit, sper sa-mi foloseasca si mie. Salutare!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirosul ''urat'' de care voi vorbiti vine de la alcoolul etilic care este foarte bun pentru. ca dezinfecteaza fata.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc zineryt de 2 saptamani la recomandarea medicului dermatolog si intr-adevar se vad efectele daca te tii frumos de treaba...Se aplica de 2 ori pe zi cu ajutorul acelui dispozitiv numai pe cosuri pentru ca usuca ft. tare pielea dar cu folos! nu trebuie sa te speli dupa, eventual doar sa stergi cu ceva moale surplusul de solutie de la suprafata pielii. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit Zynerit de doua ori pe zi pe fata curata! Singurul avantaj a fost ca nu mai aveam tenul gras dar cosurile mi-au ramas, mi-au aparut altele in timpul tratamentului, si mi-a fost recomandat de medicul dermatolog

Alte răspunsuri
| ba a răspuns:

Eu folosesc Zineryt de 5 zile si nu am absolut nimic ma deranjeaza doar faptul ca ma tine fata am impresia ca data cu ciment nu stiu e o senzatie najpah...am auzit ca trebuie sa folosesc crema hidratanta toate prt mele au folosit si sunt f multumitehappy

Alte răspunsuri
| Eu_5956 a răspuns:

Mai.eu am mai folosit Zineryt si mi-a fost de mare ajutor. Evident, rezultatele nu se vad chiar imediat. La mine una s-au vazut dupa o saptamana. Avand in vedere ca aveau secretii purulente la suprafata pielii, le storceau astfel ramanand urme. Insa le tratam cu CUTADEN. Este foarte bun. E un unguent alb care...trebuie sa il lasi mai la suprafata pielii ca sa nu iti ramana semne. Asa cum daca te-ai ranit la genunchi( sa zicem ), te-ai julit. Se formeaza o coaja. Dupa ce cade, ramane pielea Roz asa. Ca sa nu ramana asa sa nu iti ramana " cicatrice " o tratezi cu CUTADEN. La mine a folosit. Si e ff bun si zineryt-ul. Stiu ca e foarte greu cand cauti si tu raspuns la problemele tale cu acneea si toata lumea iti spune " Apeleaza la un dermatolog". Nu e chiar asa unii vor raspuns pe moment. Nu trebuie neaparat sa cheltui banii cu dermatologul... Sper ca v-am fost de ajutor si ca m-am facut inteleasa. Succes kiss

| Blondea_Andra_2003 a răspuns:

Cat timp trebuie sa o las pe fata dupa ce o aplic?