| lili1968 a întrebat:

Cum se numeste solutia cu care te dai pe pielea din jurul unghiei pentru a nu te murdari de oja?

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Cel rosu? carmin.

| William a răspuns:

Acetona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer n-am auzit de asa ceva dar daca te-ai murdarit las-o acolo si nu intinde oja de pe degete, termina-ti manichiura si las-o sa se usuce, cand te vei spala oja de pe piele se va duce singura.

| SaschaM a răspuns:

Se numeste Liquid Palisade dar nu se gaseste in Romania. In loc de ea, poti folosi lipici lichid non toxic de la librarie. Dai cu o pensula subtire pe conturul unghiei, dai oja si apoi dezlipesti lipiciul uscat.

| Daniela_Dana_1989 a răspuns:

Kiseque Liquid Palisade se numeste solutia, deocamdata cred ca nu se gaseste in Romania, ci doar in strainatate si costa 22 $

| Valeanu_Daniela_Zenovia_1992 a răspuns:

Liquid Palisade

| Nonameuser12345 a răspuns:

Sunt multe variante... unii folosesc latex lichid, o solutie "mess no more" ( de la "mini mani moo" ), o alta solutie "mani maid", dar si multe altele care se gasesc in general in afara tarii noastre (insa le poti lua de pe e-bay la vreo 10$ )
Tu iti poti face singura o astfel de solutie cu lipici lichid si putina apa insa rezultatul nu e atat de promitator.
Insa eu am gasit prin jucariile unei colege niste oje din-acelea de copii mici, care se cojeau foarte usor si functioneaza cu ele.
Sper ca te-am ajutat