| Iulia_5025 a întrebat:

Cum se pot scoate la suprafata fireel de par dde sub piele? Se poate realiza acest lucru acasa:cu un burete de baie de exemplu?

Răspuns Câştigător
| pretzel a răspuns:

Ca sa fie toate firele scoase de sub piele, prepara-ti un exfoliant singurica din 3 linguri de ulei de masline si 2 linguri de sare mare de bucatarie, amesteci, pe un burete pui cat incape si freci pe picioare. Daca nu ai ulei de masline poti incerca cu zat de cafea. La fel faci si cu aceasta si pe urma te clatesti sub dus. Pe urma urmeaza epilarea propriu zisa si dupa hidratarea.:*

6 răspunsuri:
| beka a răspuns:

Doar cu pensetastraight face dar sti cum sa incerci? prima data exfoliaza piele cu zat d cafea, p urma epileaza cu ceara si dupa c ai terminat aplica p piele un gel calmant si te apuci cu penseta si le scoti p rand.altcumva no sa reusesti din pacatesad
eu asa am facut si m-am scapat d firele sub piele.
sa nu uiti, zilnic hidrateaza pielea cu o crema sau gel:*

| Loly_9853 a răspuns:

Da, poti incerca...sau poti sa-ti exfoliezi pielea cu o crema abraziva sau cu zat de cafea. Succes!

| marrr a răspuns:

Decat sa folosesti penseta, mult mai bine e sa folosesti un ac. Mai intai il dezinfectezi, apoi il bagi pe sub piele in asa fel incat sa nu iti dea sangele. Rupi doar acea pielita care-l tine si apoi il poti lua cu epilatorul.

| Abcdefg123 a răspuns:

Cu unghia :] ca si cand ai stoarce un cos.
Cu bicul` thinking
Cu penseta.

| aangelia a răspuns:

Penseta!laughing

| kiddutssa a răspuns:

Nu o sa ai sanse sa le coti doar cu un burete. Trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare si cu o penseta si sa te apuci de lucru... daca ai o prietena buna poti sa o rogi sa te ajute. De obicei firele crescute sub piele apar din cauza utilizarii epilatorului. Sper sa reusestiwinking