| nicusornicusor a întrebat:

Cum se prepara argila cu apa...pentru curatarea tenului pentru cosuri..ideea este ca mi mi-au trecut cosurile mari si galbene si mi-au ramas coji uscate,semne, cosuri mici si am inteles ca argila curata tenul de aceea am cumparat 5 pliculete..cne imi explica bne primeste funda :*

4 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Trebuie lucrat numai cu portelan sau lemn. Pui un pliculet intr-un castron de portelan si pui apa (cat sa fie ca o pasta sa o poti intinde pe fata, daca pui prea multa o sa fie lichida) si mesteci cu o lingura de lemn. Te dai pe fata si astepti sa se usuce, apoi te speli cu apa calduta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici reţeta,
http://prodieta.ro/......preparare/
Te pup!

| Andeuta a răspuns:

Pai folosesti un plicule cam la jumatate de cana de apa. Eu asa fac, Dar ar trebui sa scrie si pe prospect ce cantitate e necesara

| nicusornicusor explică (pentru Andeuta):

Eu mai am coji uscate, si semne mai ales pe obraj si multa roseata..crezi ca o sa functioneze cu argila? sau curata doar fata fara sa se duca semnele? ..si mai trebuie sa ma dau cu alte creme de curatare dupa