| iubire_3980 a întrebat:

Cum se pun/scot lentilele de contact? As vreau un video ceva...sa le pun as putea dar nu stiu cum sa le scot binesadtnx

5 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Eu cred ca asta ar trebui sa te invete de la magazinul de optica atunci cand le cumperi, nu stiu ce sa zic, nu am folosit niciodata stiu doar ca, cand nu le folosesti se tin intr. un lichid special

daniela
| daniela a răspuns:

Aici imi modul de aplicare a lentilelor de contact cu ajutorul unui dispozitiv http://www.lentilecontact.ro/......act_-_dmv/
daca nu-l ai in locul lui se foloseste buricul degetului aratator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se aseaza jumate pe aratator si jumate pe mijlociu dupa care le pui. Cind atinge lentila ochiul, o misti putin cu aratatorul ca sa se aseze cum trebuie si apoi clipesti de citeva ori. Dureaza citeva secunde. End.

| catalinajjh a răspuns:

Lol
da astea nu se dau jos
ele se pastreaza in ochi timp de ceva vreme
daca ti le scoti asa iti poti rani ochiul