| TheBestForYou a întrebat:

Cum si cu ce sa ma epilez? In afara de epilator. Funda!
P. sbig grine preferat ceva simplu.

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Daca esti fata big grin
te poti epila cu ceara/epilator. Doare insa parul creste cam intr'o luna iar timp parul se rareste si radacina tot in timp o sa fie mai slaba, ceva de genul.
daca te faci cu bigul parul o sa creasca in 3 4 zile, in timp firul de par o sa fie tzepos asa, pielemai aspra, aspect urat. stiu din propria experintza.
sfatul meu e sa te faci cu ceara. eu asa ma fac din clasa a5a si m-am obisnuit. depinde sunt unele fete care numai gandinduse la durere wai wai. dar depinde :*.

daca esti baiat atunci fate cu crema depilatoare. thinking

9 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Crema sau ceara calda.
nu recomand ceara rece, deoarece nu prinde toate firele de par la fel de bine si unele dintre ele sunt smulse din radacina pe cand altele sunt doar rupte, iar cele rupte vor creste mai repede si nu vei avea un aspect neted.

| aneta a răspuns:

Ceara.Sau ceva simplu ar fi lama, dar nu ti-o recomand deoarece iti va creste mai repede parul si va fi mai desstraight face

| anutsaa a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa te epilezi cu ceara fierbinte, cu crema depilatoare sau cu benzi de ceara rece. Ai putea sa te epilezi si cu BIC-ul(lama), dar nu te sfatuiesc. Va creste parul foarte repede, si vei avea mult mai mult par si va fi si de culoare neagra, si da urat. Sper ca te-am ajutat!happy

| dani9354 a răspuns:

Incearca aparatul de ras, este foarte comod si la indemana oricui!

| DeDeSimplu a răspuns:

Cu crema depilatoarewinkingVeet este bunahappyzic euhee hee

| MicutzaaPooh a răspuns:

Crema epilatoare, ceara sau lama:-s sau la flacara de la aragazlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzi depilatoare, funda?

| Nico_4592 a răspuns:

Sunt destule metode :
Ceara uiti de par pentru ceva vreme 4 saptamana aprox, se rareste parul doare dar timp de o sec adica nici nu apuci sa simti durearea ca ai si ramas fara parhee hee, dar daca iti faci un obicei in a folosi doar ceara nu o sa mai simti durerea pentru ca nu ti se mai ingroasa radacina si e mai usor sal smulgi.
Lama, crema in 2-3 zile deja tia aparut parul din nou si ti se si indeseste parul si radacina se ingroasa pentru ca nu faci altceva decat sa il tai tongue
Eu sincer am incercat toate cele 3 metode si am ramas la ceara. Sper ca ti-am fost de ajutor

| SwettieDUff a răspuns:

Crema depilatoarewinkingeu a fac si nu doare.doar te dai in zonele cu par, astepti 8 min si dupa aia te clatesti cu apa si voila1iti dispare parulwinkingeu cand m-am epilat la subrat m-a tinut 2 saptamani.