| ea_5657 a întrebat:

Cum te imbraci la anumite temperaturi...de ex la 10 grade ca sa nu`ti fie nici frig nici cald

2 răspunsuri:
| Maria123 a răspuns:

Pe la 0 grade te imbraci cu geaca groasa,caciula,fular, cizme, alea alea.
Pe la 10 grade poti sa iei o geaca un pic mai subtire, sa renunti la manusi, la fular.
Pe la 20 o geaca foarte subtire.
Apoi depinde si de cum e afara,daca ploua, daca e soare, etc si mai conteaza si cum te-ai obisnuit adica de exemplu am vazut la -3 grade afara oameni imbracati ca primavara.Deci pana la urma nu e o regula, va trebui sa descoperi cum iti e cel mai bine.

| AnCa7 a răspuns:

DeCi in primul rand nu e o regula. depinde de fiecare in parte. eu la minus cateva grade ma imbrac ca la 5 de ex sora mea se imbraca extrem de gros. de fapt eu ma imbrac foarte subtire dar nu imi este frig de loc, dar si sora mea exagereaza, insa ei nu ii este prea cald. deci, tu trebuie sa te imbraci cum simti tu ca e mai bine. nici prea gros nici prea subtire. nu poate nimeni sa iti spuna " azi ia helanca, pulover, tricou, roling, geaca, caciula maieu. etc." inteegi?

funda?tonguehappy