| Emma2804 a întrebat:

Cuma facem parfumul mai persistent?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca ar depinde de noi ne-am lua cele mai ieftine parfumuri. Mai ales la parfumuri azi conteaza sa fie original, sau o replica cat mai fidela gen D&P Perfumme.Persista mai bine in par pentru ca nu se combina cu mirosul corpului si cu transpiratia.

| TomJerry a răspuns:

Pentru a impiedica evaporarea parfumului, pune in palma putina crema hidratanta inodora, toarna pe ea cateva picaturi din parfumul tau, apoi maseaza compozitia pe piele.
.O altă soluţie pentru a spori rezistenţa parfumului tău este să-l pulverizezi imediat după duş. Preţ de câteva minute după baie porii sunt încă deschişi, iar esenţele se impregnează mai uşor în piele. Nu aplica această metodă în cazul în care te-ai spălat cu gel de duş parfumat, decât dacă ambele fac parte din aceeaşi gamă, altfel aromele vor interacţiona, iar rezultatul s-ar putea să nu fie cel dorit.

Răspuns utilizator avertizat