| liliana_liliput a întrebat:

Cums e aplica genele false?

4 răspunsuri:
| sabina a răspuns:

"Dupa ce ti-ai ales modelul si culoarea aplica solutia adeziva speciala pe baza genelor false, lasa un pic solutia sa se usuce pana ce aceasta devine din lichida putin lipicioasa si aplica-le la baza genelor tale naturale presand usor dinspre centru spre margini cu o coada de pensula mai subtire.
Asteapta cateva minute ca lipiciul sa se usuce.
Traseaza o linie cu tus de ochi cat mai aproape de linia genelor false pentru a camufla lipiciul si baza ce da senzatia de fals.
Aplica mascara pe varfurile genelor tale incercand sa le ridici si sa le lipesti de cele false pentru a avea continuitate. Nu apasa prea tare pe periuta mascarei pentru a nu dezlipi genele."
Mult Succes!

| Ben. a răspuns:

Q loctite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu penseta si un adeziv special se lipesc genele false pe cele naturale superioare, te sfatuiesc sa mergi mai intai la un salon si sa inveti de la o cosmeticiana pentru a nu avea neplaceri cum ar fi iritatiile, arsuri oculare, daca le ingrijesti pe ale tale cu ulei de ricin si folosesti ocazional rimel si cleste de intors nu vei mai avea nevoie de gene false, am vazut o prietena care si-a pus extensii de gene, tin maxim 3 saptamani si a platit enorm, aratau superb... du-te mai inainte la salon,
Narcisa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la un salon de frumusețe.
Acolo ești sigură că nu poți păți ceva de genul nu se prinde bine, nu stă frumos, etc., stylisti te vor ajuta cu aplicarea lor și mai ai și garanție.
Pa, pa.