| xGwenX a întrebat:

Cunoaste cineva secretul stralucirii din interior?
prin ce caracteristici se defineste aceasta personalitate?(sensibilitate, modestie. etc)
as vrea cat mai multe exemple de comportament + exemple din viata de zi cu zi daca se poate!
ofer funda * pentru cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| 123456789eooo a răspuns:

Modestie,bunatate, si cel mai important:sa fii tu insuti in orice moment! pup:**:

| Ela234 a răspuns:

Ai dreptate cu modestie si sensibilitate. Insa mai poate fii si bunatatea sufletului. De exemplu vezi un cersetor pe strada il ajuti sau il lasi sa moara ca si un animal?

| Rareshok a răspuns:

Mmmm...stralucirea din interior? Eu cred ca totul sta in integritate. Daca viata ta este conform principiilor pe care le enunti si pe care le sustii, acestea putand fi si bune si rele, de preferat bune, atunci vei straluci. Modestia, sensibilitatea, bunatatea, si multe altele sunt caracteristicii ale unei persoane bune. Insa nu trebuie sa te opresti numai la asta. O persoane care cu adevarat straluceste trebuie sa isi doreasca sa evolueze, sa devina din ce in ce mai buna, aici intervenind vointa, puterea, si viziunea asupra lumii. Sunt multe de spus...te rog particularizeaza, exemplu concret