| AneZniP a întrebat:

happybig grin ma puteti ca mi-am luat o placa de la techina dar am o problema nu imi indreapta parul calumea adica il indrept si sta 5 minute drept apoise face la fel cum era. idei

8 răspunsuri:
| Paris a răspuns:

In primul rand nu am auzit de placa de par techina. O placa de par sa stii ca reprezinta o investitie foarte buna, iar atata timp cat dispui de bani, merita sa iti cumperi una la vreo 4 milioane (de care vei fi multumita mult mult timp). daca nu dispui de fonduri, atunci incepi si pui la pusculita. happy Nu mai investi in produse ieftine, pentru ca nu prea sunt bune. Sau poate placa asta de la techina e scumpa? N-am auzit. Incearca sa mergi in locul de unde ai cumparat-o si sa le explici, poate intr-adevar, nu degaja caldura necesara unui indreptat corect.

| Seline a răspuns:

Cum ai parul? Daca e foarte ondulat e clar ca ai nevoie de o ceara modelatoare.

| Ionutzsa a răspuns:

Ar fost bine sa incerci ceva inainte sa cumperi. Eu una am aceeasi problema, am parut putin ondulat, si mi se increteste foarte repede dupa ce-l fac cu placa, cel putin la varfuri in prima jum de ore. Asa ca mi-am cumparat o placa Remington [ asta dupa ce am testat Philips, Braun], nu zic ca nu sunt bune astea, prietenelor mele le sunt de folos, insa eu am un par mai dificil happy. Oricum daca tot o ai pe asta, incearca sa folosesti fixativ sau ceara, si sa nu uiti de balsam atunci cand te speli!

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Anunta Opc-ul daca nu vrea sa ti schimbe placa, e defecta nu degaja caldura optima pentru a stabiliza firul de par. Daca ai parul aspru in cearca sa-l umezesti cu putina bere sau citeva picaturi de zeama de lamiie sper sa-ti fie de folos sfatul meu bafta!

| Alexxa10 a răspuns:

Trebuie sa folosesi ceara de par pentru sa modela parul' cum vrei, apoi un fixativ pentru a fixa. si eu am aceeasi problema. Nu cred ca e de vina placa.

| simonapopovici a răspuns:

Incearca sfatul unui stilist. Am totusi cateva sfaturi. Dupa spalarea parului, usuca-l cu o perie mare (daca este lung). cred ca ai nevoie de cineva care sa il intinda mai intai cu peria (tu nu vei putea face asta singura, n-ai cum). Apoi folosesti placa. pentru protectia parului foloseste spray-ul pentru protectie la caldura, recomand de la Tony&Guy (il gasesti numai in farmaciile Sensiblue). Si eu am parul ondulat si daca este bine intins, tine aproape o saptamana, fara spuma si fara fixativ, pentru ca prefer aspectul natural. Fotografia mea e exemplu cum arata dupa intinderea parului. Daca nu il intind ar fi rebel. Dar merg la coafeza, pentru ca e necesar sa fie intins pe suvite, tu nu poti sa faci ce face o coafeza pentru simplul fapt ca nu vezi ca lumea la spate de exemplu si nici nu iti imparti suvitele cum trebuie pentru ca sa le poti intinde pe rand.

| secretoasa a răspuns:

Niciuna! sorry

| kosty_9916 a răspuns:

Pai e de ceramica?