| Eve_5601 a întrebat:

Daca am fost mereu vopsita negru-albastrui si vreau sa incerc un roscat mai inchis trebuie neaparat sa decolorez parul? Funda!happy

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Nu neapărat. Adică eu am părul aproape negru şi m-am vopsit roşcat şi a ieşit ceva gen : http://assets.acasatv.ro/......010_31.jpg
Asta pentru că am folosit nuanţa poppy red. Nu încerca să-l decolorezi cu ceai de muşeţel că n-o să aibă niciun efect pe brunet. Doar pe blond o să-i dea nişte reflexii aurii, atât.
Dacă vrei să-ţi iasă o culoare cât de cât frumoasă, foloseşte nuanţele: poppy red, coral red, vermillion red, pillarbox red. Nu o să iasă exact culoarea asta, o să iasă ceva mai închis.

2 răspunsuri:
| ramonika125 a răspuns:

Nu neaparat, spalate o saptamana pe par cu ceai de musetel si zeama de lamaie, acesta iti va deschide parul destul de mult iar dupa poti sa te vopsesti, o sa iti iasa culoarea dorita. pup funda?

| IepurasPerfect a răspuns:

Cu siguranta eve! gandeste logic :poti vopsi o bluza din negru in rosu? trebuie intai sa te decolorezi insa ai mare grija ce decolorant folosesti( sa fie unul profesional) pentru ca ai sa iti arzi foarte mult parul, o sa ii iei toata sclipirea! si sa stii de la mine:brunetele sunt focoase! daca vrei totusi sa faci o schimbare incearca mai bine o tunsoare noua decat decolorarea parului!