| Andrei67y5 a întrebat:

Dacă am parul ondulat, pot face ceva sa se încrețească mai tare?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il poti pune pe bigudiuri sau poti merge la coafor sa-l faci "permanent".

| Xena20 a răspuns:

Exista creme pentru definirea buclelor, dai cu crema respectiva pe parul ud după balsam și apoi îl lași așa nu bagi mana in el, se face de parcă l-ai făcut permanent la coafor. In niciun caz sa nu faci tâmpenia cu bigudiuri sau mă mergi la coafor să ți-l încrețească că îl distrugi.

| Xena20 a răspuns (pentru Violleta2022):

In niciun caz, îl distruge cu așa ceva, părul e deja creț, are nevoie doar de creme speciale pentru definitiv buclele

| Violleta2022 a răspuns (pentru Xena20):

Nu recomand nic un fel de creme, fiindca toate produc alopecie (caderea parului).
Ocazional (odata la 2-3 luni) se pot folosii, dar nu spatamanla si nici zilnic.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cauta "Curly girl method"
Problema sunt sampoanele din comert si balsamurile pe baza de silicon, care ingreuneaza firul de par.