| Nikcoletta a întrebat:

Dacă am tenul deschis și ochii mici ce culoare de păr mi se potrivește?
Am părul natural și vreau să il vopsesc și să îl tund pentru că vreau o schimbare.
Mă consider urâtă pentru că niciun băiat nu se uită la mine.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cel mai important e subtonul pielii. Daca ai subton rece iti va sta bine cu nuante reci (blond cenusiu sau nisipiu, roscat rece, saten), daca ai subton cald iti va sta bine cu nuante calzi (blond auriu, roscat aramiu, castaniu aramiu).
Nu recomand brunet pentru nimeni pentru ca brunetul in general imbatraneste, scoate in evidenta toate imperfectiunile tenului. Dar daca ai un ten perfect...
Si tine minte: baietii sunt atrasi de parul lung, aranjat. Deci nu il tunde prea mult

| Michaeel a răspuns:

Nu lasa faptul ca baietii nu te plac sa te descurajeze.Ai vazut ce le place lor? Fete cu buze de rata, siliconate si care sunt jumatate goale. Oricum depinde si de ce culoare iti place tie, as zice sa alegi o culoare mai naturala.Sunt aplicati de editare a culorii parului si poti incerca sa vezi acolo ce culoare te-ar prinde.

| adeluna a răspuns:

sad „Mă consider urâtă pentru că niciun băiat nu se uită la mine.„ Ma intristeaza ca gandesti asta despre tine. Ca iti definesti valoarea in functie de parerea altora. Intreaba un stilist ce ti s-ar potrivi, doar asta e jobul lor.